1.KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi

14 Ağustos 2017 84 0

Ülke Kalkınmasına, Sosyal Refahın Artmasına, Gelişmişlik Farklarının Azalmasına, Sürdürülebilirliğe, İstikrarın Sağlanmasına ve Rekabet Gücünün Artırılmasına Katkı Sağlama Daveti.

Ekonominin itici gücü KOBİLERKOBİLERİN itici gücü BİLİŞİM

Bilişim sektörünün ülke gelişimine sağlayacağı katma değeri ve gücü bilerek, buna inanarak tam 46 yıldır Türkiye Bilişim Derneği (TBD) çatısı altında var gücümüzle uğraş veriyoruz. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz birçok başarılı faaliyete bir yenisini ekliyoruz. TBD olarak, Eylül ayı içinde “1.KOBİLER ve BİLİŞİM KONGRESİ”nin Ankara’da yapılacağını bildirmekten memnunuz.

Kongremiz, konularında uzman konuşmacıları seçkin katılımcılar ile Ankara Sheraton Otelinde buluşturacaktır. Bu yıl birincisini Ankara Sanayi Odası ve Ankara Ticaret Odası ile beraber düzenleyeceğimiz Kongreyi her yıl Eylül aylarında düzenlenmeye devam ederek gelenekselleşen bir organizasyon gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu kararı almamızın en önemli nedeni, ekonomimizin önemli bir lokomotifi olan KOBİ’lerin işgücü verimlilik ve rekabetçilik düzeyinin birçok Avrupa ülkesinden daha düşük olmasının; finansmana erişim, büyüme, yeni teknolojilere uyum sağlama, yenilikçilik ve kurumsallaşma alanlarında yaşanan sorunların yansıması ve değişim ve dönüşümü yakalayamamasını görmemiz olmuştur.

Bu olumsuzluklara çözüm arayacak Kongremizde kobilerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Kongremizin iş dünyası ve medyada çok konuşulan bir etkinlik olarak yerini alacağı inancımızla katılımlarınızı bekliyoruz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve programa www.kobibilisim.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Rahmi AKTEPE
TBD Genel Başkanı

 

BENZER KONULAR
reklam
reklam