Lüleburgaz Doğa Koleji ve Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde düzenlenen 3. Girişimcilik Zirvesi’nde başarılı girişimcilere çeşitli kategorilerde ödüller takdim edildi. 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyerek fark yaratan Lüleburgaz Belediyesi ise “En Başarılı Sosyal Proje Ödülü”ne layık görüldü.

2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan eden Lüleburgaz Belediyesi, inovasyon, tasarım ve girişimcilik alanlarında birçok yankı uyandıran organizasyona imza atıyor. Lüleburgaz Belediyesi’nin çeşitli konularda düzenlediği etkinliklere kent halkının yanı sıra sektörün önde gelen isimleri de dahil olmak üzere 2 bin 700’ün üzerinde kişi katılım sağladı.

Sınır tanımayan projeleriyle benzerlerinden farklılaşan Lüleburgaz Belediyesi, topluma sağladığı sosyal ve kültürel fayda nedeniyle 3. Girişimcilik Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde “En Başarılı Sosyal Proje” ödülüne layık görüldü. Lüleburgaz Belediyesi ekibinden İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Dilek Çetin Çivi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Reşide Candan ve Bilgi İşlem Müdürü İbrahim Zengin, ödül töreninde ödüllerini teslim almak üzere sahneye çıktı. Ekibe ödüllerini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Özturgut takdim etti.

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında farkındalık yaratan Lüleburgaz Belediyesi, inovatif düşünce yapısının ve girişimcilik ruhunun gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Son olarak birçok farklı aşamadan oluşan geniş çaplı “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesi kapsamında lise öğrencilerini girişimcilik konusunda aktif olarak rol almaya teşvik eden Lüleburgaz Belediyesi, bu alandaki faaliyetlerine devam ediyor.

#########################################################################

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Hakkında

Lüleburgaz Belediyesi, 2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde her yılı farklı bir temalı yıl olarak ilan ediyor. 2016 Kadın Yılı ve 2017 Bisiklet Yılı’ından sonra belediye meclisi, temalı Yıl’a özel çalıştaylar sonucunda 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan etti. Lüleburgaz Belediyesi, yıl boyunca inovasyon, tasarım konularında farkındalık yaratma ve girişimcilik ekosistemini destekleme amacıyla çeşitli organizasyonlara imza atmayı hedefliyor.

Daha detaylı bilgi için: http://inovasyonvetasarim.com/

Lüleburgaz Belediyesi Hakkında

“Soyadı kültür olan bir Lüleburgaz” vizyonuyla hareket eden Lüleburgaz Belediyesi, toplumun sosyal ve kültürel beklentilerinin karşılandığı, bireylerin kendini geliştirme fırsatı bulabildikleri bir kent yaratmayı hedefliyor. Hizmetlerini yerine getirirken insanların mutluluğunu, sağlığını ve güvenliğini ön planda tutan Lüleburgaz Belediyesi, yenilikçi projeleriyle benzerlerinden farklılaşıyor.

Daha detaylı bilgi için: https://www.luleburgaz.bel.tr/