Aselsan’da yönetim değişti

17 Mart 2017 115 0

Türkiye’nin öncü yüksek teknoloji şirketi Aselsan’ın yönetim kurulu başkanlığı görevine Prof. Dr. İbrahim Özkol atandı.

Aselsan Tesislerinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda görev  süresi dolan yönetim kurulu ve bağımsız yönetim kurulu üyelerinin yerlerine seçim  yapıldı.

Buna göre, yönetim kurulu başkanlığına, bağımsız yönetim kurulu üyesi  olarak yönetime giren İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uçak ve  Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim  Özkol seçildi.

Özkol’dan önce yönetim kurulu başkanı olan Mustafa Murat Şeker ve  Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Üçüncü’nün yönetim kurulu üyeliği görevleri 1 yıl uzatıldı. Şeker ve Üçüncü, murahhas aza yetkisine sahip olacak. Şeker aynı  zamanda başkan vekilliği görevini üstlenecek.

Genel Maksat Helikopter Projesi kapsamında, ASELSAN-Sikorsky işbirliği ile ilk kez bir Türk firmasının geliştirdiği ve ürettiği yüksek teknolojiye sahip sistemler, dünyada pek çok ülkenin tercihi olan Black Hawk gibi bir hava aracının standart konfigürasyonuna dahil oldu. Önümüzdeki 20 yıl boyunca dünya genelinde satılacak S-70i Black Hawk helikopterlerinin önemli bir kısmı, ASELSAN’ın aviyonik çözümlerini içerecek. ( ASELSAN – Anadolu Ajansı )

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Ankara Valisi Ercan Topaca, Emekli Deniz Kuvvetleri Teknik Başkanı Emin Sami Örgüç ve  Bayram Gençcan yönetim kurulu üyeliğine seçilen yeni isimler oldu.

Bağımsız yönetim kurulu üyelikleri için yapılan seçimde en çok oyu  alan Ziya Akbaş ve Ercümend Arvas bu göreve yeniden seçildi.

Aselsan’ın yeni yönetimine seçilen tüm isimler 1 yıl süreyle görev  yapacak.

Kaynak: www.savunmaveteknoloji.com

BENZER KONULAR
reklam
reklam