Bedelli askerlik tartışmaları gündemdeki yerini uzun süredir koruyor. Hükümet cephesinden özellikle Fırat Kalkanı Harekatı ve terörle mücadele operasyonları nedeniyle ‘Bedelli askerliğin gündemde olmadığına yönelik’ açıklamalar geledursun, adayların bedelli askerlikle ilgili sosyal medya kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. Biz de ebilişim  olarak bedelli askerlik anketi başlattık.

Bedelli askerlik bekleyenler kadar, bedelli askerliğe karşı olanlar hatta adından dahi rahatsız olanlar da bulunuyor. Para karşılığı askerlik hizmet süresinin düşürülmesinin adının ‘Bedelli olmayacağını savunan’ vatandaşlarla, bedelli askerliğin hainlik olmadığını, bedelli askerliğin ihtiyaç olduğunu vurgulayan vatandaşlar sosyal medya üzerinden sık sık karşıya geliyor.

Bedelli askerlik sizce ihtiyaç mı, yoksa gereksiz ve adaletsiz bir uygulamamı mı? görüşlerinizi sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bizlerde bu durumda vatandaşlarımızın bedelli askerlik düşüncelerini paylaşmalarını bekliyoruz Lütfen aşağıdaki ankete katılınız

 

[yop_poll id=”1″]