Boğaziçi’ndeki girişimcilik karnavalı festival şeklinde dolu dolu gerçekleşti

26 Mayıs 2017 146 0

Girişim dünyasına merak duyanlar, fikirlerini hayata geçirmeye nereden başlayacağını bilemeyen hayalperestler, Startup Carnival  fark yaratan çok sayıda startup katıldı.

Geçen yıl 60’den fazla startup ve 1000’ü aşkın katılımcıyla Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs‘te şenlik havasında gerçekleşen Startup Carnival, girişim dünyasına merak duyanları bir kez daha başarılı startup ekipleri ile buluşturmaya hazırlanıyor.


Girişimcilik Ünlü Simalarda Yerini aldı

Girişimlerin yanı sıra girişimlere destek olan yatırımcı ve mentörleri de bir araya getiren buluşmanın oturumlarına Türkiye’de girişimcilik ve yetkinlik gelişimi konularında aktif olarak çalışmakta olan Prof. Dr. Erhan Erkut, Türkiye İş Bankası İnovasyon Takımın’dan Safiye Sütlüdere, Endeavor’dan Didem Altop, Mentors Turkey Network kurucusu Mehmet Onarcan, teknoloji startup’larında zengin tecrübesiyle uzman isimlerden biri olan Urban Rhizomes CTO’su Jean-Luc Walter gibi girişimcilik ekosisteminin uzman isimleri katıldı.

 


Startup Carnival 2017’yi eğlenceli ve keyifle tamamladık. 800’ü aşkın misafir, 60+ startup, 30 gönüllü, kurumlar, 8 oturum, birbirinden değerli destekçiler ve partnerlerimize teşekkür ederiz.


Karnavalda başarılı startup temsilcileri ile girişim dünyasına ilgi duyan meraklı üniversite ve lise öğrencileri buluştu. Basketbol Milli Takım Kaptanı ve Galatasaray Spor Kulübü’nde forma giyen Sinan Güler’den liseli girişimcilere renkli bir katılımcı profiliyle dikkat çeken Startup Carnival, Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Genel Koordinatörü ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker’in ‘’Hoşgeldiniz’’ konuşmasıyla açıldı.

Milli Takım kaptanı Sinan Güler’den sosyal girişimcilik projeleri

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te müzik ve açık hava etkinlikleri eşliğinde gün boyu süren karnavalın en renkli konuklarından biri olan Sinan Güler ise aktif spor kariyerinin yanı sıra sosyal girişimci olarak kuruculuğunu üstlendiği projelerden bahsetti.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu ve aynı zamanda eğitim projeleri yürüten sivil toplum kuruluşlarına fon yaratmak amacıyla kurulan Givin projesinin kurucusu Başak Süer ile girişimcilik üzerine keyifli bir sohbete katılan Sinan Güler, yaklaşık 11 ayrı startup’a destek verdiğini anlattı.

Gençlere yönelik basketbol kampları yaptıklarını belirten Güler, Hakkari, Urfa, Diyarbakır gibi kentlerden gençleri bu kamplara seçmeye ve sporda fırsat eşitliği yaratmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Yaratmak istediğiniz sosyal etki sağlam olmalı

Güler ayrıca Sinemasal isimli bir projeye de destek verdiğini ekleyerek bu proje kapsamında dezavantajlı bölgelerde çocuklara sinema gösterimleri düzenlediklerini anlattı. Sporda kazandığı tecrübeyi sosyal etki yataran projelere aktarmayı önemli bulduğunu belirten Güler, girişimcilere şu tavsiyelerde bulundu:

‘’Bir girişim fikriniz varsa öncelikle neyi, nasıl yapmak istediğinizi iyi bilmelisiniz. Yaratmak istediğiniz etki sağlam olmalı. Eğer bir Leonardo da Vinci veya bir Atatürk değilseniz yaratmak istediğiniz etki, birey olarak, sınırlı olabilir. Bu nedenle kendi zamanınızın farkında olmalı, yeteneklerinizi iyi tanımalısınız’’. Kaynak : haberler.boun.edu.tr

Resim Kaynak #letscarnival

BENZER KONULAR
reklam
reklam