Nicemill
Nicemill

BTK Başkanı Sayan’dan korsan uygulama uyarısı

Nicemill
30 Mart 2018 55 views 0

BTK Başkanı Sayan, son günlerde telefonlara yüklenen korsan uygulamalar ile kişisel bilgilerin çalınmasına ilişkin uyarılarda bulundu. Sayan, “Lütfen tek suçu sizin rehberinizde bulunmak olan eşinizin, dostunuzun, arkadaşınızın ve tüm tanıdıklarınızın bilgilerinin korsan uygulamalarca emilmesine izin vermeyelim.” dedi.

nkara 1. Sulh Ceza Hakimliği, son dönemde hızla kullanımı yaygınlaşan GetContact uygulaması ile gündeme gelen telefon numarasından isim sorgulayarak rehberlik hizmeti veren mobil uygulamalar ilgili önemli bir karara imza attı.

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimi Sezer Söylemez, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) talebi üzerine GetContact’ın da aralarında bulunduğu 70 numara bul uygulama ve sitesine erişim engeli getirilmesini kararlaştırdı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, son günlerde yaygın olarak piyasada dolaşan bu tür korsan uygulamalar için önemli bir uyarıda bulundu. Sayan, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklama ile “Korsan rehber uygulamalar sadece sizin bilginizi değil telefonunuzda bulunan tüm rehberinizi ele geçirmekte. Lütfen tek suçu sizin rehberinizde bulunmak olan eşinizin, dostunuzun, arkadaşınızın ve tüm tanıdıklarınızın bilgilerinin korsan uygulamalarca emilmesine izin vermeyelim.” uyarıda bulundu.

Korsan rehber uygulamalar sadece sizin bilginizi değil telefonunuzda bulunan tüm rehberinizi ele geçirmekte. Lütfen tek suçu sizin rehberinizde bulunmak olan eşinizin, dostunuzun, arkadaşınızın ve tüm tanıdıklarınızın bilgilerinin korsan uygulamalarca emilmesine izin vermeyelim.

GetContact'a erişim engeli getirildi
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

DÖVİZ KURLARI

DOLAR

EURO

ALTIN

BIST100
Devlet Destekleri, Girişimciler, Haberler

ELEKTRİKTE AVRUPA’YA KIYASLA 10 KAT HIZLI BÜYÜYORUZ

Bilim ve Teknoloji, Devlet Destekleri, Girişimciler, Haberler

Yabancılar için Türkiye uygulaması yayında!