Kodla 2017 etkinliği kapsamında bilişim sektöründe yaşanan yeni gelişmeler konuşuldu ve samimiyet dolu ortamda gerçekleşen bir etkinlik oldu.

Kodla etkinliği ilk defa 2015 yılında Trabzon Hackerspace tarafından organize edildi. Her geçen yıl daha çok talep olan etkinlik 19-21 Mayıs ayı içerisinde  üçüncüsü düzendi.Kodla ile birlikte açık kaynaklı yazılım veya donanımlara meraklı insanlar Trabzon’da bir araya gelerek güzel bir etkinlik ortaya çıktı.

Kodla, konusu ve amacı açısından Karadeniz Bölgesi için çok önemli bir etkinliktir.

Trabzon Hackerspace, KTU Computer Engineering Club topluluklarının ortak çalışmasıyla birlikte bu yıl üçüncüsü düzenlenen  ve bundan sonra da aynı kalitede bir etkinlik olacaktır.

Kodla tarafından ilk kez gerçekleştirilen Kodla Hackathon; öğrencilere, çalışanlara, bireysel katılımcılara, gruplara, ne seviyede olursa olsun deneyimli ve yeni başlayanlar yazılımcılara, her yaştan bireylere yazılım fikirleri geliştirmek için fırsat oluşturarak teknoloji, yaratıcılık ve işbirliği vasıtasıyla güçlü bir yerel topluluk yaratmayı hedefliyor.

2 gün boyunca fikir geliştirmek, büyük ödülü kazanmak, network ağınızı geliştirmek, araştırmak yapmak, yoğun ve üretken bir gün sonunda Hackathon’daki en iyi projenin ödülü verilmiştir.

 

Etkinlikten Resimler