Elon Musk’ın Türkiye ziyaretine dair detaylar açıklandı

09 Kasım 2017 138 0

Sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji söz konusu olduğu zaman akıllara gelen ilk isim şüphesiz Elon Muskoluyor. Dünyanın teknoloji alanında en popüler ismi Elon Musk, bugün Türkiye’deydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Elon Musk’ı kabul etti. Elon Musk ile yapılan görüşmenin detaylarını paylaşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Elon Musk’ın Türkiye’ye Türksat 5A-5B uydularının uzaya fırlatılması ile ilgili geldiğini paylaştı. Türksat uydularının fırlatılması ile ilgili olarak Airbus ile bir anlaşma yapılacağını paylaşan Kalın, bu anlaşmanın tedarikçilerinden birinin de Elon Musk’ın şirketlerinden biri olan SpaceX olduğu için bu görüşmenin yapıldığını aktardı.

Uyduların fırlatılması konusu ana gündem maddesi olarak paylaşılsa da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sadece bu konunun görüşülmediğini belirtti. Toplantı sırasında elektrikli otomobil konusu, sürdürülebilir enerji ve Türkiye’deki firmaların Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla ve SpaceX şirketleriyle yapabileceği ortak çalışmalar hakkında da görüş alışverişi yapıldığı paylaşılan bilgiler arasında.

Güncelleme: 3. Global SatShow’da konuşanUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türksat 5A ve 5B uydularının SpaceX’in Falcon 9 roketleriyle taşınacağını açıkladı.

Görsel Kaynak: Cumhurbaşkanlığı Web Sitesi

Kaynak : Webrazzi

 

BENZER KONULAR
reklam
reklam