Erdoğan:” Rusya’yla elektronik para konusunda bazı düşüncelerimiz var. “

30 Temmuz 2018 539 0

Geçtiğimiz günlerde Güney Afrika’da yapılan BRICS zirvesine katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ortak şekilde üretilebilecek bir kripto paranın sinyalini de verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine yöneltilen kripto para hakkındaki soruları yanıtladı. kripto paraya sıcak baktıklarını belirten Erdoğan, bu para birimi ile ticaret yapmak istediklerini ifade etti.

Kripto paralar son dönemde, kişilerin olduğu kadar ülke yönetimlerinin de dikkatini çekiyor. Ülkemiz de kripto para birimi ile ticaret yapmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BRICS ziyareti sırasında kendisine yöneltilen kripto para birimi hakkındaki sorulara, Türkiye ile Rusya arasında ortak kripto para düşüncelerinin mevcut olduğunu belirtti.

Erdoğan, Güney Afrika seyahatinde en çok üzerinde durduğu konunun milli ve yerli para konusu olduğunu belirtti. Erdoğan: “Her görüştüğüm ülkeyle bunun üzerinde durdum. Gerek sayın Çin devlet başkanıyla ve gerek sayın Putin ile zaten daha önce bu konularda mutabıktık. Hatta Rusya’yla elektronik para noktasında da bazı düşüncelerimiz var. “ dedi

Binance CEO’su, borsanın gelişmesi ve kripto para pazarı hakkında konuştu
Yerli ve milli para kullanımı konusunda da Erdoğan, Hindistan’ın da bu alanda olumlu adımlar attığını belirterek:” Aynı şeyi Hindistan da düşünüyor. Yani oralardan turistler Türkiye’ye geldiği zaman o ortak parayı kullanmak suretiyle harcama yapabilecekler.
Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın oluşturduğu bir birlik olan BRICS, daha önce de üye ülkelerin kalkınma bankaları aracılığıyla ortaklaşa bir şekilde Blockchainaraştırmalarına girişmişlerdi.
BENZER KONULAR
reklam
reklam