Nicemill
Nicemill

Huawei’den dikkat çeken sosyal sorumluluk projesi

Nicemill
28 Aralık 2017 54 views 0

Türkiye’deki yatırımlarına devam eden Huawei, dünya çapında hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. Türkiye’nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanındaki gelişimini destek için, Huawei’nin dünya çapında 15 Ar-Ge Merkezi36 ortak inovasyon merkezive 45 eğitim merkezi bulunuyor.

Bu küresel sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Seeds for the Future” , yeni nesli çeşitli bilişim eğitimleri ile bilinçlendirmeyi hedefliyor. Aynı zamanda Çin kültürünün de tanınmasına katkı sağlıyor. 7 farklı üniversiteden 10 ögrencinin katıldığı projede Boğaziçi ÜniversitesiEge ÜniversitesiOrtadoğu Teknik Üniversitesiİhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesiİstanbul ÜniversitesiAltınbaş Üniversitesi ve Koç Üniversitesiolmak üzere Türkiye’nin önde gelen birçok üniversitesinden seçilen öğrenciler en son teknoloji eğilimleri ve inovatif yaklaşımları hakkında bilgi sahibi oluyor.

Geleceğin Tohumları projesiyle öğrencilere katkı sağlıyor

Öğrencilerin bu saede geleceğin dijital dünyasında daha rekabetçi olabilmelerini ve aldıkları eğitimleri profesyonel iş hayatında da daha verimli bir şekilde kullanabilmelerini amaçlıyor.

Türkiye’deki gençlerin yeteneklerini geliştirmek, deneyimleri aktarmayı amaçlayan proje, Türkiye’deki istihdam ve ekonomik kalkınmasına da katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kültürel bilgi edinmeye istekli yeni neslin giderek arttığı günümüzde, Huawei tarafından hayata geçirilen Geleceğin Tohumları projesi, teknolojik eğilimler hakkında geniş bir vizyona sahip olunmasını sağlarken, Türkiye’nin toplumsal ve sosyal gelişimine de destek oluyor. Genç nüfusa farklı bir kültürel bakış açısı kazandırmayı amaçlayan Huawei;  iş kültürünün sürekliliği, teknolojiye olumlu bakış açısı kazandırma, küresel operasyonların işleyişi hakkında bilgilendirme ve kariyer hedeflerine katkı sağlamak açısından nitelikli insan kaynağının temellerini atıyor.

Kaynak Shiftdelete

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

DÖVİZ KURLARI

DOLAR

EURO

ALTIN

BIST100
Bilim ve Teknoloji, Devlet Destekleri, Girişimciler, Haberler

Yabancılar için Türkiye uygulaması yayında!