Girişimcilik Vakfı, 2014 yılından itibaren Türkiye’nin üreten ve değer yaratan ülke olma yolundaki dönüşümünü girişimcilik ile hızlandırmak vizyonu ile kurulan ve girişimcilik kültürünü oluşturmak, yaygınlaştırmak misyonu ile çalışmaktadır.

Fellow adını taşıyan programla 17-24 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerine girişimcilik kültürünün aşılanması hedefleniyor. Programa kabul edilenler, kendilerine rol model olabilecek başarılı girişimcilerle bir araya gelme ve aylık 500 TL’lik burs alma hakkı kazanıyor. Girişimcilik Vakfı Başkanı Sina Afra, “Vakfın amacı, girişimciliğe yatkın olan gençleri seçip onlara ilham vermek. Türkiye’de girişimci olmak isteyenler şu an yüzde 10’u geçmez. Biz bu oranı 5 yıl sonra yüzde 25’e çıkardığımızda girişimcilik kültürünü yaydığımızı düşüneceğiz” diyor.

Girişimcilik Vakfı’nın kuruluş amacı nedir?
Türkiye’de ve dünyada, girişimcilik ekosistemine baktığımızda var olan oluşumlar girişimcilere para, network ya da eğitim veriyor. Bunlardan yararlanabilmek için gençlerin halihazırda bir girişiminin ya da en azından bir girişim fikrinin olması gerekiyor. Girişimcilik Vakfı bunların hiçbirini yapmıyor, ne para ne eğitim veriyor. Şu anda uyguladığımız Fellow programı, vakfın kuruluş amacıydı. Vakfın amacı, girişimciliğe yatkın olan gençleri seçip onlara ilham vermek. Girişimcilik kültürünün gençler arasında yayılmasını sağlamak.


Son Başvurular 23 Haziran 2017’de sona eriyor

 buradan programa başvurunu yapabilirsin!