Dünyanın önde gelen savunma yazılım ve simülasyon şirketi Havelsan’ın yeni yönetimi bugün gerçekleştirilen olağan genel kurulla belli oldu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu atandı.

Genel kuralla birlikte yönetim kurulu Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu başkanlığında Taner Düvenci, Doç. Dr. İrfan Neziroğlu, Ahmet Akyol ve Gökhan Gökay’dan oluştu.

Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, 1985’te Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Doktorasını 1993’te Sussex Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 2011’de profesör oldu. Çeşitli üniversite ve kamu kurumlarında akademik ve idari görevler üstlendi.

TÜBİTAK VE YÖK’TE GÖREV YAPTI

Ulusal ve uluslararası alanda birçok eseri bulunan Prof. Dr. Çavuşoğlu, Gazi Üniversitesi’nde 1986-2008 yılları arasında Araştırma Görevlisi, Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör olarak görev yaptı. 2008’den itibaren ÖSYM  Yürütme Kurulu Üyesi olarak 3 yıl ve aynı zamanda yaklaşık 6 yıl boyunca Yüksek Öğretim Kurulu’nda, Başkan Danışmanı görevinde bulundu.

2009 yılında Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde kurucu dekan olarak daha sonra ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görev aldı.

Mayıs 2013 tarihinden itibaren TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyeliğine getirildi. 2014’e kadar TÜBİTAK’ta başkan yardımcılığında bulundu. Prof. Dr. Çavuşoğlu, 25 Temmuz 2014’te Yüksek Öğretim Kurulu Üyeliği’ne atandı.

Kaynak: www.kokpit.aero