Herkes için Kütüphane (HİK) Projesi 1300 kişiden fazla kişi tarafından ( canlı olarak) izlendi.

14 Temmuz 2017 82 0

Herkes için Kütüphane (HİK) Projesi TBD İşbirliği Toplantısı 17 Haziran 2017’de Taksim Abant Palace Bolu’da yapılan ve şuan gündemimizden düşmeyen Herkes için Kütüphane Projesi Türkiye Bilişim Derneği iş birliği ile webinarlar serimizin ilki olan Prof.Dr.Betül Ulukol’un “Çocuk İstismarının Engellenmesi” temalı konuşması 1300 kişiden fazla kişi tarafından ( canlı olarak) izlendi. Sunuma 269 lokasyondan canlı bağlantı kuruldu.

Temel Hedeflerinde En önemlisi olan  Belediyelere bağlı kütüphanelerin öğrenme ve yaşam merkezi haline dönüştürülmesi, yani yerel yönetimlere bağlı kütüphanelerin geleneksel kütüphane hizmetlerinin yanı sıra bölgede yaşayan vatandaşların, özellikle de dezavantajlı grupların yaşam boyu öğrenme çabalarına destek veren hizmetleri de sunan birer cazibe merkezi haline gelmeleri Herkes İçin Kütüphane projesinin temel hedefi.

Bünyesinde eğitim, etki değerlendirme, bilgi işlem, tanıtım çalışma grupları bulunan proje ekibi çalışmalarını Hacettepe Üniversitesi Teknokent-Teknoloji Transfer Merkezi’ndeki ofisinde sürdürmekte.

ABD’deki Bill  Gates Vakfı’ndan fonlanan projenin paydaşları şunlar; Hacettepe Üniversitesi, Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi, Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği, Türk Kütüphaneciler Derneği ve TOSYÖV.

[button color=”green” size=”large” type=”3d” target=”” link=”http://akademi.herkesicinkutuphane.org/”]Herkes için Kütüphane Eğitim Videoları [/button]
[button color=”black” size=”large” type=”3d” target=”” link=”http://herkesicinkutuphane.org/”]Herkes için Kütüphane Resmi Web sitesi [/button]

BENZER KONULAR
reklam
reklam