Kıbrıs’a Bitcoin Cash elçiliği geliyor

21 Aralık 2017 67 0

Yerel kullanıcıların, geliştiricilerin ve yatırımcıların Bitcoin Cash ile ilgili tartışmalarına yardımcı olmak için Kıbrıs’ta yeni bir merkez kuruluyor.

Kıbrıs’ın ikinci büyük kenti olan Limasol, 2018 yılının ilk yarısında ilk Bitcoin Cash elçiliğini açacak. Bu mekan, insanların kripto paralar hakkında konuşabileceği, ücretsiz tartışmalara katılacağı ve endüstri uzmanlarıyla düzenli toplantılara katılabileceği açık bir topluluk merkezi olarak hizmet edecek.

Bitcoin.com’un haberine göre elçiliğe, bir ay önce kentin ilk Bitcoin ATM’sini piyasaya süren fintech şirketi Hello Group ev sahipliği yapacak.

Kıbrıs, kripto para açısından son dönemde dikkat çeken yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Ada sunucuları, Avrupa, Rusya ve Orta Doğu’daki birçok şirket için sınır ötesi para transferi için uygun maliyetli çözümlere ihtiyaç duyan bölgesel bir offshore finansal merkez olarak hizmet vermektedir.

Bireyler ise özellikle 2013 AB’nin “kurtarma” krizinin hâlâ taze olması dolayısıyla, kripto para faydalarını görmek için diğerlerinden daha fazla eğilimli. Bunun kanıtı olarak, ülkedeki Lefkoşa Üniversitesi, dünyada Dijital Para Birimi alanında yüksek lisans açan ilk akademik kurum oldu.

Son dönemde Bitcoin’de artan transfer maliyetleri ve diğer sorunlar gündeme gelirken, Bitcoin Cash’e yönelik ilginin arttığı da görülüyor.

Birçok savunucu ayrıca Bitcoin Cash’in kripto para fikrine daha sadık olduğunu düşünüyor. Japon finansal devi SBI Holdings’in Başkanı ve CEO’su Yoshitaka Kitao geçtiğimiz günlerde yaptığı yorumda, “Satoshi Nakamoto tarafından yazılan orijinal Bitcoin’in vizyonu, bir eşler arası elektronik nakit sistemi gerektiriyor. Bu güçlü bir vizyon ve SBI Group, Bitcoin Cash’in günlük ödemeler için küresel olarak kullanıldığı gelecek dünyayı desteklemek için kaynak ayırmayı planlıyor “dedi.

Kaynak :Bbusinessht

BENZER KONULAR
reklam
reklam