Nicemill
Nicemill

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNUNUN UYGULANMASINA YÖNELİK – SORU CEVAPLAR

Nicemill
05 Nisan 2018 37 views 0

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulaması, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun Uygulanmasına Yönelik Soru Cevaplar ve Broşürler Yayımlanmıştır. 

Kişisel Verileri Koruma Kurumu “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Uygulanmasına Yönelik Soru ve Cevaplar” adında bir kitapçık yayınladı. Kitapçıkla kişi, kurum ve kuruluşların ortak sorularına cevap verilmeye çalışılmış. Öncelikle belirtmek lazım ki olması gereken bir çalışmaydı. Tüm dünyada konuların daha doğru ve daha kolay anlaşılması için anlatımı basit olan ve doğrudan soruları cevaplayan kitapçıklar yayınlanır. Bu kitapçığın yayınlanması ile Kurum tarafından yayınlanan Kurum’un bazı konulara bakış açısını öğrenmiş olduk.

Kanun veri sorumlusuna veri işleyende kanun hükümlerinin uygulanmasını sağlamak amacıyla gerekli denetimleri yapmak ve yaptırmak zorunluluğu yüklememektedir. Yani veri işleyen veri sorumlusuyla yaptığı sözleşmede kanuna uyduğu konusunda taahhütler vermesi durumunda veri sorumlusunun taahhütlerin doğruluğunu denetlemesi ya da denetlettirmesi gerekmemektedir.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

DÖVİZ KURLARI

DOLAR

EURO

ALTIN

BIST100
Devlet Destekleri, Girişimciler, Haberler

ELEKTRİKTE AVRUPA’YA KIYASLA 10 KAT HIZLI BÜYÜYORUZ

Bilim ve Teknoloji, Devlet Destekleri, Girişimciler, Haberler

Yabancılar için Türkiye uygulaması yayında!