KOSGEB İle Katar Kalkınma Bankası İş Birliği

08 Şubat 2017 100 0

KOSGEB ile Katar Kalkınma Bankası (QDB) arasındaki Mutabakat Zaptı çerçevesinde, yürütülen 

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite toplantısında imzalanan “KOSGEB-QDB Faaliyet Planı ”için ilk adım Ankara’ da atıldı.

Katar Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Ibrahim Al Mannai başkanlığındaki heyet KOSGEB’i ziyaret etti. İki ülke KOBİ’leri arasında ekonomik ve ticari iş birliğini geliştirmeyi, küresel pazardaki paylarını artırmayı ve stratejik iş birlikleri ile yabancı ortaklıkların kurulmasını hedefleyen faaliyet planı görüşüldü.

Katar Kalkınma Bankası yetkililerine KOSGEB ‘in “Proje Programları”, “Girişimcilik”, “Finansmana Erişim” ve “Ar-Ge ve İnovasyon” başlıkları altında destek modelleri ve bu desteklerin izleme ve değerlendirme metotları tanıtıldı. İki ülke KOBİ’lerine yönelik program da; İnkübasyon, Teknoloji Merkezleri yapılanması, kümelenme yapılanmasının tanıtılmasını kapsayan saha gezileri gerçekleştirildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Recep Biçer,  programın iki ülke KOBİ’leri için faydalı olduğunu söyledi. KOSGEB yetkililerini ve iş adamlarını Katar’a davet eden Ibrahim Al Mannai, özellikle teknoloji ve know how transferi, inkübasyon merkezlerinin kurulumu, eşleştirme (B2B) konularında Ostim Kümelenmeleri başta olmak üzere Türk ve Katar KOBİ’lerine yönelik faaliyetlere başlamak istediklerini ifade etti.

Kaynak:kosgeb.gov.tr

 

BENZER KONULAR
reklam
reklam