Türk-Fransız İnovasyon Günleri 4-6 Aralık 2017

01 Aralık 2017 66 0

Fransa’nın Türkiye Büyükelçilği tarafından düzenlenen Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017 Aralık ayı başında « Akıllı Şehirler » başlığı altında düzenleniyor.

4 Aralık’ta İTÜ ARI TEKNOKENT ve 6 Aralık’ta ODTÜ TEKNOKENT’de düzenlenecek İnovasyon Günleri’nin açılışı Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries ve İTÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca’nın birlikte katılacakları bir törenle yapılacak.

İlki 2015 yılında gerçekleşen ikinci Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017 Fransa ve Türkiye’den bilim insanları, girişimciler, özel sektörden uzmanlar, girişim finansmanı uzmanları ile bakanlık ve belediye yöneticilerini bir araya getirecek.  «Akıllı Şehirler » teması altında buluşacak olan uzmanlar 2 gün boyunca oturumlar, yuvarlak masa toplantıları ve B2B görüşmeler yolu ile bilgi alışverişinde bulunacak.

Fransa’dan sektörün önde gelen uzmanlarının ve bilim insanlarının katılacağı İnovasyon Günleri boyunca «Akıllı Şehirler » teması küresel boyutta ele alınacağı gibi enerji, akıllı elektrik şebekeleri, ulaşım ve hareketlilik, açık kaynak ve girişim finansmanı gibi özel konular ele alınacak ve Türk – Fransız işbirliği için yeni adımlar atılacak.

Fransa’dan sektörün önde gelen uzmanlarının ve bilim insanlarının katılacağı İnovasyon Günleri boyunca «Akıllı Şehirler » teması küresel boyutta ele alınacağı gibi enerji, akıllı elektrik şebekeleri, ulaşım ve hareketlilik, açık kaynak ve girişim finansmanı gibi özel konular ele alınacak ve Türk – Fransız işbirliği için yeni adımlar atılacak. Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017’ye katılacak bilim insanları ve sektörden uzmanların listesi ise şu şekilde:

Hanzade Sarıçiçek, ODTÜ TEKNOKENT,

Prof. Dr. Isam Shahrour, Lille University, SunRise Project

Ass. Prof. Ozan Keysan, ODTÜ

Alper Botan, Thales International Turkey

Ass. Prof. Dr. Hediye Tüydeş Yaman, ODTÜ-BILTIR

Prof. Dr. Frank Pacard, Ecole Polytechnique

Tucay Küçükpehlivan, Başarsoft Information Technologies

Dr. Iskender Gökalp, CNRS ICARE

Hervé Boisguillaume, French Ministry of the Ecological and Solidary Transition

Erkan Uçaner, Altındağ Municipality

Ali Aydın, Bağcılar Municipality

Melih Gezer, NOVUSENS

Jale Nur Süllüm, Eskişehir Municipality

Berrin Benli, NOVUSENS

Ahmed Bouna, Actility

Şahin Çağlayan, Reengen

Hatice Sözer, İTÜ

Ian Robertson, Alstom

Bertan Birtürk, Oyak-Renault

Evren Özatay, iUGO Technology

Prof. Dr. Thierry Rayna, Ecole Polytechnique

Serge Snrech, French Development Agency

Fatih Türkmenoğlu, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD)

Marie-Claude Taillandier-Thomas, Bpifrance

Mathilde Colin, TUBÀ Lyon

İTÜ ARI TEKNOKENT ve ODTÜ TEKNOKENT evsahipliğinde ve Fransa Büyükelçiliği’nin ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi’nin organizasyonu ile gerçekleşecek etkinliklerin sponsorluğu Alstom, Renault ve Thales tarafından yapılıyor.

Detaylı bilgi ve program için www.ftinnovationdays2017.com

BENZER KONULAR
reklam
reklam