Turkiye’nin Bilişimine Yön Verenler Antalya da Buluştu.

28 Nisan 2017 95 0

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) 24 yıldır geleneksel olarak düzenlediği ve Türkiye’de bilişimine yön verenlerin buluşturan “Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri BİMY’24 Bilişimde Bahar t” Antalya’da Tüm hızı ile devam ediyor.

Bilişim teknolojilerindeki hızlı gelişimi yakalamak amacıyla bilişim sektöründeki tüm karar vericilerin bir araya getirdiklerini kaydeden TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “Türkiye’nin bilişimde söz sahibi ülke olması için kamu ve özel sektörün birlikte aynı hedef doğrultusunda hareket etmesi gerekiyor. Bilişimde ülke olarak çok zaman kaybettik. Gün birlik beraberlik içinde bilişim teknolojilerinde söz sahibi olma ve geleceği inşa etme zamanıdır” dedi.

2017 yılı Başbakan Binali Yıldırım tarafından “ Bilişimde Gelişim” yılı olarak ilan edilmişti, bu bağlamda düzenlenen seminerin ve çıktıları kamu ve özel sektörce ilgi çekeceği görüşündeyim..

Aktepe;Türkiye’nin son 10 yılda bilişim teknolojilerinde büyük gelişmeler kaydettiğini, kazanımların artık üretime, istihdama ve verimliliğe dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.“Biz TBD olarak Türkiye’nin bilişim teknolojilerindeki gelişimine 46 yıldır katkı yapıyoruz. Türkiye’de bilişim kültürünün oluşmasında büyük emeklerimiz oldu. Kamu ve özel sektörden 12 bini aşkın üyemiz ile sektörün sorunlarını biliyoruz ve çözüm önerileri üretiyoruz. Kamuda bilişimin etkin kullanılması için çalışmalarımız oldu. Kamunun birçok projesinde etkin rol oynadık. Bilişim teknolojilerinde gelişmeleri yakalamak hatta ülke olarak global dünyada söz sahibi olmamız için özel sektör ve kamunun birlikte hareket etmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Türkiye’nin ihtiyacı birlik ve beraberlik içinde bilişimde aynı hedef doğrultusunda hareket etmek.

Ülkemizin ekonomik anlamda geçtiği süreçte en önemli katkıyı da yüksek katma değer üreterek bilişim dünyası yapacak. Bunun nedenle kamu ve özel sektörün bir araya geleceği BİMY’24 kaçırılmaz fırsatlar sunacak. Bahar Buluşması’nda hem özel şirketlerle kamunun bilişimde karnesini çıkartacak hem de birlikte hareket etmenin yollarını değerlendireceğiz. TBD olarak önem verdiğimiz etkinliğimize bilişimde tüm karar vericilerle birlikte özel sektör temsilcilerini de davet ediyoruz diyerek sözlerini noktaladı.

BİMY24’de, iletişim, güvenlik, bulut bilişim gibi teknolojik gelişmelerin yanında ‘Sanayi 4.0′ de masaya yatırılacak. Etkinlik kapsamında “4. Sanayi Devrimi ve Bilişimle Üreten Türkiye”, “Bilişimle Gelişim İçin AR-GE: Sürdürülebilirlik”, “Ülkemizin İstihdam Sorunu, Kısa ve Uzun Dönem Politikalar, Mesleki Yeterlilik”, “Bilişim Teknolojileri ve Dijital Dönüşümde: Verimlilik”, “Antalya İş Dünyası ve Bilgi İşlem Yöneticileri Buluşması” konulu panel ve oturumlar gerçekleştirilecek.

Fotoğraf Kaynak : BİMY24 Facebook Sayfası

BENZER KONULAR
reklam
reklam