Nicemill
Nicemill

Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Filmi

Nicemill
25 Mayıs 2017 78 views 0

Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Muhendisliği ve  Makina Mühendisliği dallarında eğitim vermektedir.

Fakültemizin bütün bölümlerinde, birinci ve ikinci sınıflarda temel bilimler ve temel mühendislik dersleri ağırlıklı olarak okutulmakta, üst sınıflar ise branş derslerine ayrılmaktadır. Bütün programlarda öğrencinin eğitim, yetenek ve kişisel gelişme isteğine bağlı olarak, ihtisaslaşma ve sosyal bilimler derslerine de yer verilmektedir. Ayrıca akademik başarı gösteren öğrenciler “yandal” ve çift anadal” programlarından yararlanabilmektedirler.

Fakültemiz, üniversite eğitiminin bir meslek eğitiminden öteye, temel bilgilere hakim, devamlı öğrenen, sorgulayan ve üreten mezunlar yetiştirmek olduğu yaklaşımı ile eğitimini yürütmektedir. Bu maksatla eğitim çağdaş ve esnek programlar uygulanarak yürütülmekte, yaygın bilgisayar laboratuvarları kullanılmakta, sınıf mevcutları küçük tutularak tartışma ortamı teşvik edilmekte, her öğrenci için akademik danışman atanmaktadır. Verilen mesleki eğitimin yanısıra her öğrenci Uygarlık Tarihi, Yönetim, Hukuk ve Ekonomi dersleri de almaktadır. Ayrıca öğrenciler (Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Japonca, vb.) yabancı dil derslerini de ek olarak alabilmektedirler. Akademik başarı gösteren öğrencilere eğitimlerinin bir dönemini dış ülkelerde yürütebilmeleri için gerekli üniversitelerarası ilişkiler mevcuttur.

Mühendislik Fakültesinin eğitim dili İngilizce’dir. İngilizcesi yeterli olmayan öğrencilerimiz önce İngilizce hazırlık programına devam ederler. Fakültemizde her yıl, merkezi seçme sınavı ile gelen öğrencilerin yaklaşık yüzde 80’ine burs verilmektedir. Böylece maddi olanaksızlıkları bulunan nitelikli öğrencilere parasal destek sağlanarak, ilgi duydukları alanlarda eğitim görmelerine olanak tanınmaktadır.

Fakülte Web Sitesi İçin Tıklayınız

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

DÖVİZ KURLARI

DOLAR

EURO

ALTIN

BIST100
Bilim ve Teknoloji, Devlet Destekleri, Girişimciler, Haberler

Yabancılar için Türkiye uygulaması yayında!