Ünlü hacker grubu NASA’yı hackledi: “NASA uzaylıların varlığını yakında açıklayacak”

26 Haziran 2017 128 0

NASA’nın Dünya dışında yaşam arayışlarında somut bulgulara ulaştığını iddia eden ünlü hacker ve aktivist grup Anonymous, açıklamanın yakın olduğunu belirtti

Dünya dışı varlıklar gerçek iddiası

NASA ile ilgili yeni bir video yayınlayan Anonymous, NASA’nın sözcülerinden Profesör Thomas Zurbuchen’in ABD Bilim, Uzay ve Teknoloji komitesi toplantısında söz alarak, Dünya dışı karasal yaşamın, yani uzaylıların varlığını ilan ettiğini iddia etmekte. Anonymous’un açıkladığına göre Zurbuchen konuşmasında, “Medeniyetimiz, evrendeki yabancı hayatın kanıtlarını keşfetmenin eşiğinde” dediği bildirildi. Uzaylı yaşamı arayan tüm farklı faaliyetleri ve misyonları dikkate alarak, tarihteki en derin, keşfedilmemiş keşiflerden birini yapmanın eşiğindeyiz” ifadelerini kullanmış.

Üstelik bu kez söz konusu olan ‘uzaylılar’, çeşitli sıvıların içerisinde yaşayan mikroorganizmalar falan değil, baya baya gelişmiş, hatta uzayda yolculuk yapabilecek teknolojiye sahip canlılar.

NASA, geçtiğimiz hafta Güneş Sistemi dışında olan 219 yeni gezegenin keşfedildiğini de duyurmuş ve bunlardan 10 tanesinin Dünya ile benzer özelliklere sahip olduğunun altını çizerek yaşam olabileceği imâsında bulunmuştu.

Kepler Uzay Teleskobu tarafından keşfedilen Güneş Sistemi dışındaki gezegen sayısı 4034 sayısına ulaştı ve bunlardan 50 tanesi yaşam ihtimali bulunan Dünya boyutuna yakın gezegenler içeriyor.

NASA tarafından yapılan açıklamada “Kepler verileri kullanılarak ulaşılan sonuçlara göre küçük gezegenlerde iki farklı boyut kümelenmesi gözlemlendi ve bunlar yaşam arayışında önemli göstergeler içeriyor.” dendi.

Anonymous, aynı zamanda 39 ışık yılı uzaklıktaki ultra soğuk cüce yıldız TRAPPIST-1 etrafında yörüngelenmiş 7 adet Dünya benzeri gezegen olabileceği de söylendi. Daha önce bu sayı 3 olarak açıklanmıştı.

BENZER KONULAR
reklam
reklam