WWDC 2018 tarihi belli oldu

19 Mart 2018 58 0

Merakla beklenen etkinliklerden biri olan Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC/Worldwide Developers Conference) bu sene hangi tarihler arasında düzenleneceği resmen ortaya çıktı. McEnery Convention Center’da gerçekleşecek olan konferansta iOS 12, yeni macOS ve diğer işletim sistemlerinin yeni sürümleri tanıtılacak.

WWDC 2018’in ne zaman düzenleneceği sonunda belli oldu. Apple yaptığı açıklamada 29. WWDC’nin 4-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirtti. Konferansa California, San Jose’de bulunan McEnery Convention Center ev sahipliği yapacak.

Apple, yeni yazılımlarını ve yeni ürünlerini tanıtmak, ayrıca dünyanın her yerinden binlerce geliştiriciyle birebir iletişime geçmek için WWDC’yi düzenliyor. Geliştiricilere odaklı bir etkinlik. Bununla birlikte WWDC 2018’in en dikkat çekici yanı ise yeni işletim sistemleri olacaktır. Konferansta iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12, watchOS 5 ve HomePod için yeni yazılımın tanıtılması bekleniyor.

IOS 12’DE BAZI ÖZELLİKLER ERTELENMİŞTİ

Daha önce yayınlanan raporlarda iOS 12’de bazı özelliklerin ertelendiği iddia edilmişti. Kaynaklar Apple’ın yeni iOS’ta performans ve kaliteye odaklandığını belirtiyor. Ertelenen yenilikler içinde ise yenilenmiş ana ekran, geliştirilmiş özel uygulamalar, araç içi kullanıcı arabirimleri, fotoğraf çekme, fotoğraf paylaşımı ve düzenlenmesi alanlarındaki iyileştirmeler gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca farklı isimsiz bir tedarik zinciri kaynağı da macOS 10.14 için de aynı stratejinin geçerli olduğunu savundu.

Tabii ki söylenen iddiaların ne kadar doğru olduğunu 4 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2018’de öğrenme şansımız olabilir.

WWDC 2018 BİLET FİYATI NE KADAR? BİLETLER NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK?

WWDC 2018’e katılmak isteyen geliştiriciler 22 Mart tarihinden itibaren Pasifik saati ile 10:00’da bilet başvurusu yapmaya başlıyor. Biletler ise rastgele seçimle belirleniyor. 23 Mart akşamına kadar hangi geliştiricilerin bilet almaya hak kazandığı açıklanacak. Biletin fiyatı ise 1599 dolar.

BENZER KONULAR
reklam
reklam