Nicemill
Nicemill

Yerli Otomobile Takılacak Şarj Üniteleri Erzurum’da Üretilecek

11 Şubat 2018 124 views 0

Yerli otomobil projesi ile ilgili çok önemli bir ayrıntı bugün itibarıyla netlik kazandı. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü Mustafa Ilıcalı, yerli otomobilde kullanılacak şarj ünitelerinin Erzurum’da üretileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Erzurum’da düzenlenen mesleki eğitim-sektör istişare toplantısında soruları yanıtlayan Ilıcalı, yerli otomobile takılacak şarj ünitelerinin GERSAN Elektrik AŞ tarafından Erzurum’da üretileceğini belirtti.

Türkiye’nin, milli ve yerli otomobilini üretmesi yönündeki altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Ilıcalı, yerli sanayinin ihtiyacı olan teknik elemanların yetiştirilmesi açısından çok önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ilıcalı, Erzurum’un yerli otomobil projesinde merkez şehirlerden bir tanesi olacağını belirtirken, bu yatırımın bölge halkının istihdamı açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Proje kapsamında en az 100 kişinin iş sahibi olacağını ifade eden Ilıcalı, toplamda 20-30 milyon liralık bir yatırım olacağını söyledi. Başta GERSAN Elektrik AŞ olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Ilıcalı, “100 kişinin istihdam edeceği yerli otomobilin bir parçası olan şarj üniteleri Erzurum’da üretilecek. Bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yerli üretim elektrikli otomobil Günsel Model 1 hakkındaki videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz:

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

DÖVİZ KURLARI

DOLAR

EURO

ALTIN

BIST100
Bilim ve Teknoloji, Devlet Destekleri, Etkinlikler, Haberler

Sabit Elektronik Haberleşme Altyapısının Kiralanması Protokolü İmza Töreni

Bilim ve Teknoloji, Devlet Destekleri, Girişimciler, Haberler

ASELSAN’dan 30 Katlı KATMER